משלחת הפורום הישראלי לתפעול ושרשרת אספקה סיורי VIP בגרמניה-משלחת בכירים – תמונות מהביקור סיכום ומצגת רולנד ברגר

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook

משלחת הפורום הישראלי לתפעול ושרשרת אספקה סיורי VIP בגרמניה-משלחת בכירים - תמונות מהביקור סיכום ומצגת רולנד ברגר

המשלחת ביקרה ב- Amazon,DHL,Porsche, BMW, &ABB

בנוסף לביקורים מרתקים בתערוכה , למצגת מהסדנא של רולנד ברגר לחצו כאן >>

לכל מי שפספס את הפרסומים, מצרפים לכם סיכום של המגמות והתובנות שלנו ממסע ל-Hannover Messe, גרמניה, בעקבות Industry 4.0:

בתחילת חודש אפריל 2019 הובילו הפורום הישראלי לתפעול
ו-AVIV AMCG סיור מקצועי בנושאי Industry 4.0 בגרמניה שכלל ביקור בתערוכה התעשייתית הגדולה בעולם Hannover Messe

התובנה העיקרית מהסיור כי Industry 4.0 הוא כבר לא Buzz Word – אנחנו מתקרבים לסוף ה- [1] Hype ולמען הסר ספק – זה טוב: הערך האמיתי וההשפעה האמיתית נראים עכשיו, וגם ברור יותר מה לא עובד (עדיין).

אנו מזהים 5 מגמות מרכזיות:

ייצור ממוקד לקוח Customer-Centric Manufacturing
ניכרת הפנמה של הצורך להתאים במהירות וב'זמן אמת' את הייצור להעדפות המשתנות והמתעדכנות באופן מהיר של הלקוחות.

בתערוכת Hannover Messe ראינו התקדמות בקישוריות של ציוד ייצור מכל הסוגים, צמצום הצגה ושימוש באוטומציה מהדור הישן (Industry 3.0), שמתאימה ל Mass Production וגידול משמעותי ברובוטיקה מתקדמת, מותאמת ושיתופית שמתאימה ל Mass Customization.

גם בקווי הייצור בהם ביקרנו של BMW ו Perche , ובמרכז הרובוטיקה של חברת ABB, בהם ביקרנו, ניכר כיצד מתפתחת התפיסה של דינאמיות והשתנות מהירה בפעילות הייצור בכלל ובייצור נתמך רובוטיקה בפרט.

צמיחה של פתרונות שרשרת אספקה דיגיטלית
פתרונות ששרת האספקה, הן פתרונות התכנון והניהול והן המערכים הפיזיים מותאמים למעבר משרשרת אספקה לינארית – עיצוב, תכנון, מיקור sourcing, ייצור ואספקה – שרשרת בה כל מרכבים מתקשר עם החוליה הבאה או הקודמת – לרשת של אספקה בה המרכיבים מתקשרים בזמן אמת בצורה מרכזית ומאפשרים שינויים ועדכונים בתכנים על פי המציאות המשתנה בכול אחד מהמרכיבים.

בתערוכת Hannover Messe ראינו התקדמות בקישוריות של ציוד לוגיסטי, התרחבות של אוטונומיות והתפתחות ויישום, של כלי תכנון אוטומטיים – למחצה המגיבים להשתנות וניצנים של תחילת הטמעה של כלי תכנון המבוססים על חיזוי המבוסס על טכנולוגיות אינטליגנציה מלאכותית (AI).

בביקור במרכז ההפצה של Amazon התרשמנו מהחשיבות של הגדרת אסטרטגיה תפעולית המותאמת לתהליכי הפצה של כמויות רבות עם שונות גדולה מאוד – במוצרים (גודל, צורה) ובכמויות (מוצרים בקצב מהיר מאוד – Very fast Runner, ועד מוצרים בקצב איטי מאוד Very slow runner) ויעדי הפצה שונים. הודגם שילוב מעניין בין כלים אוטומטיים, דיגיטליים ותהליכים ידניים ותהליכי ניהול שליטה ובקרה על כלל התהליך.

הגדלת השימוש במחשוב היברידי
כמות המידע הגדלות והולכות (Big Data – Huge Data), מחייבות חיזוק 'שרירי' המחשוב. בעבר הלא רחוב מחשבי מיינפריים, ושרתים מקומיים הספיקו לעיבור כל המידע שנוצר ונצרך בתהליכים המפעליים.

העלייה של נתונים גדולים מחייבת יותר 'שרירי' מחשוב. בעבר הקרוב, מחשוב מיינפריים ושרתים מקומיים הספיקו לעיבוד המידע הנדרש. כיום את הכמות העצומה של נתונים מציוד הייצור בפרט ורצפת הייצור בכלל והחיבוריות למערכי הלוגיסטיקה והאספקה, לא ניתן לעבד ולנתח בקצב הנדרש במערכי מידע מקובלים.

מחשוב ענן, שבו כל המחשוב מנותב לענן המרכזי, הוא פתרון אחד, אבל זה יוצר סוג אחר של כאב ראש: חביון. מכיוון שכמה חישובים חייבים להיעשות באתר ובמיקרו-שניות, העברת כל העבודה לענן אינה תמיד חכמה.

מחשוב היברידי מעניק למוצרי OEM את הטוב מכל העולמות: הוא כולל מחשוב קצה כך שניתן יהיה לעבד את הפונקציות הדרושות (כגון התראות כתוצאה מניתוח אנליטי), ואילו את השאר ניתן לנתב לענן. כאשר מחשוב עבור צוות של רובוטים מתרחש בענן, יש גם פוטנציאל משותף מידע אחד 'ללמוד' מן השגיאות של אחרים, מניבות יעילות יותר בטווח הארוך.

בתערוכת Hannover Messe ראינו התקדמות בפתרונות שהוצגו על ידי חברות הטכנולוגיה המובילות של שילוב בין מחשוב קצה Edge ומחשוב ענן Claude, על מנת לייצר ערך אפקטיבי מעיבוד כמויות המידע העצומות.

Collaborative Robots משתלבים בתפיסת ה Lean Manufacturing
התרחבות השימוש ב'רובוטים שיתופיים' והחיבור שלהם למערכי ניהול מרכזיים מבוססי Data, מגדירה מחדש טכניקות מקובלות לארגון מערכי ייצור – תפיסות כמו DFT, Pull and Flow, ואחרות מקבלות מיימדים חדשים בתהליכי הייצור.

בתערוכת Hannover Messe כיצד שילוב של תחנות עבודה דינאמיות, על בסיס כלים אוטומטיים (AGV) ואוטונומיים מאפשרים שיפור משמעותי בתהליכי ייצור והרכבה, תוך צמצום בשטחים הנדרשים.

AR ו VR משופרת יותר ויותר עם AI
פתרונות המציאות הרבודה והמציאות הווירטואלית (AR ו VR) הופכות להיות יותר ויותר יהיה יותר מקושרות ו'חכמות', קוגניטיבית לתוך היישומים. ראיית מחשב – טכנולוגיית AI (בינה מלאכותית) המאפשרת למחשבים להבין את מה שהם "רואים" באמצעות מצלמות, חיונית לפעולתה של AR, ומאפשרת לזהות ולסמן אובייקטים בשדה הראייה של המשתמש. אנו יכולים לצפות לאלגוריתמים של מכונה המאפשרת להפוך תכונות אלו ליותר ויותר מתוחכמות ומסוגלות.

בתערוכת Hannover Messe ראינו התקדמות בפתרונות משולבי AI של מציאות וירטואלית ומציאות רבודה, כאשר הפתרונות מתאימים עצמם, למאפיינים של המשתמש ושל הסביבה המשתנה.

תחזית – מעבר הולך ומתפתח אל Machine Learning
בתערוכת Hannover Messe ראינו הדגמות ראשונות, עדיין לא מאוד בשלות, של התפתחות צפויה בעתיד של שימוש בלמידה ממוחשבת לצורך תכנון תהליכים תפעולים.

למידה ממוחשבת, קבוצת משנה של בינה מלאכותית שבה נתוני הביצועים משמשים באופן יזום ליצירת מודלים חכמים יותר, תשחק תפקיד גדול בייצור מתחזוקת ניבוי בניהול נכסים ועד ניהול מלאי.

לדוגמה, נתונים ומידע על מודלים כישלון מוזן לתוך רשתות עצביות כי "ללמוד" מן ההיסטוריה התנהגות בעבר כמובן נכון בהווה ולהיות יותר אינטליגנטי לאורך זמן. אוטומציה כזו מכונה יכול להיות קריטי בתפקוד חלק של מפעלים חכמים שבו העבודה הוא הדוק במיוחד.
סיימנו את הביקור בתערוכת Hannover Meese בסקירה מרתקת של אחד המקצועניים המובילים בעולם בנושא Industry 4.0 – Dr Bernhard Langefeld מחברת הייעוץ, Roland Berger, אשר הציג את התפיסה המעודכנת ומתעדכנת של חברת Roland Berger לתכנון והטמעה של גישת Industry 4.0 בתעשיית שונות.

 

מועד

טרם נקבע מועד

טרם נקבעה שעת ההתחלה
טרם נקבעה שעת ההתחלה

כתובת

טרם נקבעה כתובת

Add to Calendar America/Los_Angeles משלחת הפורום הישראלי לתפעול ושרשרת אספקה סיורי VIP בגרמניה-משלחת בכירים – תמונות מהביקור סיכום ומצגת רולנד ברגר

הרשמה ל:

משלחת הפורום הישראלי לתפעול ושרשרת אספקה סיורי VIP בגרמניה-משלחת בכירים – תמונות מהביקור סיכום ומצגת רולנד ברגר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן